Klisza filmowa – czyli filmy farbami odegrane

22 grudnia 2014 Aktualności

pbp1

W dniu 16 grudnia 2014 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sierpcu odbyło się otwarcie wystawy pt. „Klisza filmowa – czyli filmy farbami odegrane”, a następnie spotkanie z Autorką prezentowanych prac – panią Iwoną Opara, w którym  uczestniczyła młodzież z sierpeckich szkół.

Otwarcia wystawy dokonali pan Juliusz Gorzkoś – Wicestarosta Sierpecki oraz pani Elżbieta Gozowska – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sierpcu.

Dyrektor Elżbieta Gozowska podkreśliła, że utworzeniu Powiatowej Biblioteki Publicznej towarzyszyła idea, iż będzie to miejsce spotkań nie tylko z książką, ale także z ciekawymi ludźmi, kulturą i sztuką. Wyraziła także  nadzieję, że te inicjatywy – skierowane przede wszystkim do uczniów sierpeckich szkół – będą impulsem, inspiracją do poszukiwania i odkrywania przez nich własnych talentów i zainteresowań.

Wystawa prezentuje głównie prace o tematyce filmowej, wykonane w technice akryli achromatycznych, nanoszonych za pomocą patyczków do uszu.

Jej dopełnieniem są obrazy olejne i rzeźby z papieru mache i korzeni – najczęściej  postaci ze świata fantastyki oraz smoki.

Więcej o Autorce wystawy i jej pracach w wirtualnym studio artystycznym:

art-work-shop.blogspot.com

 

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy do 15 stycznia 2015 r.